Tegyen fel kérdéseket Pásztor Bálintnak itt >>


Bin Ervin, 2009.02.24.:

Csak roviden azt szeretnem megkerdezni,hogy on szerint mikor kerul elfogadasra a Restitucios -Denacionalizacios torvenj a jogtalanul elkobzott vagyon visszaszarmaztatasa.Mivel a Szerbiai budzse 2009 es 30-adik szakaszaban a privatizaciobol szarmazo bevetel 5% -a a fenn emlitett celokra van kivalasztva. Udv.Zentarol (bocsi a heljesirasi hibakert )

P.B., 2009.02.25.:

Kedves Ervin!

A denacionalizációról szóló törvény elfogadásának az az alapfeltétele, hogy a kormány kidolgozza a törvény tervezetét. Annak ellenére, hogy 2000. óta ezt minden kormány megígérte, sajnos még nincs parlamenti eljárásban a denacionalizációról szóló törvény javaslata. Az valóban igaz, hogy a privatizációból származó bevétel 5%-át 2001. óta a vagyon-visszaszármaztatási alapba gyűjtik. Mi a parlamentben többször számonkértük a kormányon a denacionalizációról szóló törvény kidolgozását (lásd a 2008. évi költségvetés vitájában elhangzott parlamenti felszólalásom), de ezt még sajnos a választási ígéretek ellenére nem tették meg. Tekintettel arra, hogy nem válhatunk az EU tagjává anélkül, hogy rendeznénk a tulajdonviszonyokat, remélem, hogy még az idén vagy legkésőbb jövőre elfogadjuk a Parlamentben a vagyonvisszaszármaztatásról szóló törvényt.

H. Sandor, 2009.02.23.:

Az uniós témák, kisebségi jogok stb. helyett foglalkoznak e egyáltalán a kisemberek problémáival is. Például a személyi tulajdon sérthetetlenségével és védelmével. Szabadka község egyik falujában sok helyen betörnek főleg idős emberekhez és kirabolják őket. Van ahol betörnek a házba, de sokszor csak az udvarról visznek el tyúkokat és kisebb értékű dolgokat. A rendőrség "tehetetlen". Ezt nevezném forró kásának, amivel senki sem akar foglalkozni. Pedig ezt csakis erkölcsi és magas szintű ráhatással lehet megoldani.

P.B., 2009.02.24.:

Tisztelt H. Sándor!

Foglalkozunk az emberek mindennapi gondjaival is. A mai politikában már az, aki megmarad csupán a nagy szavak, parolák, szólamok szintjén, nem számíthat az emberek támogatására. Remélem egyetért velem azonban abban, hogy az uniós közeledés gyorsasága, a vízumkötelezettség eltörlése, az esélyegyenlőség megteremtése, a negatív diszkrimináció kiírtása, érdeke mindannyiunknak. Ami a szabadkai (és nemcsak a szabadkai) közbiztonsági állapotokat illeti, valóban katasztrofálisak. A VMSZ városi és tartományi tisztségviselői, valamint mi köztársasági képviselők is többször tárgyaltunk a rendőrfőnökkel ezekről az ügyekről és követeltük a rendőrség komolyabb hozzáállását. Ezt megtesszük a jövőben is. Sajnos a rendőrfőnök kinevezésére a városnak semmilyen hatása nincs. Azért küzdünk, hogy lehessen. Ezért fontos a decentralizáció, ami elvont elvnek tűnik talán, de annak mértékétől függhetnek a közbiztonsági állapotok is.

jozsi55, 2009.02.23.:

Üdvözlöm Képviselő Úr! Örömmel veszem hogy tájékozodhatok az önök hazájában folyó életről! Persze beleszólni az önök munkájába nem szeretnék hiszen az egy másik ország, esetleg véleményt mondani megpróbálok. Sok sikert önnek és a hazájának!

P.B., 2009.02.24.:

Kedves jozsi55!

Köszönöm a jókívánságokat. Örülök, hogy az Anyaországból is vannak látogatói a honlapnak. Véleményét a jövőben szívesen fogadom.